Скачать

Расстояние

5,93 км

Набор высоты

15 м

Техническая сложность

Низкая

Потеря высоты

22 м

Макс. высота

93 м

Trailrank

43

Мин. подъем

46 м

Тип маршрута

В одну сторону

Время

21 часов 55 минут

Координаты

399

Загружено

20 июня 2018 г.

Записано

июня 2018
Будьте первым, кто выразит признание
Поделиться
-
-
93 м
46 м
5,93 км

Просмотрено 346 раз, скачано 4 раз

рядом с Dundaga, Dundagas novads (Latvijas Republika)

[LV] Jauka pastaiga, iepazīstot Dundagas jaukakās vietas.

[ENG] Walking in Dundaga.
Фонтан

Avots

[LV] Neliels, bet labi kopts avotiņš. [ENG] A little spring.
Храмовая архитектура

Baznīca

[LV] Dundagas evaņģēliski luteriskā baznīca. Tagadējo mūra baznīcu pabeidza celt 1766. gadā ar Dundagas pils īpašnieka firsta Kārļa Ostenzakena (1726.-1794.) gādību. Līdz 20.gadsimta 20.gadu sākumam tā kalpoja abām draudzēm - vācu un latviešu. Tā bija daudz plašāka un gaišāka par abām iepriekšējām. 1897.gadā agrākā torņa vietā uzbūvē tagadējo slaido torni. Baznīcai kopš 1935.gada piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss. Baznīcā atrodas Jaņa Rozentāla altārglezna «Lieldienu rīts» un 1859.gadā latviešu zemnieka Anša Dinsberģa būvētās ērģeles. Baznīcā atrodas dārgas relikvijas: Bībele (1689.) un Kārļa Ulmaņa 1936.gadā dāvātā viesu grāmata ar viņa ierakstu. [ENG] Dundaga Evangelical Lutheran Church.
Фонтан

Dakterleja un veselības avots

[LV] Doktorāts Dundagā dibināts 1811.gadā. No tā arī radies upes ielejas nosaukums - Daktereja. Ja pati doktorāta ēka šodien vairs nav skatāma, tad Dakterlejā 1883.gadā iedibinātā aptieka joprojām apskatāma! Taču visspilgtāko akcentu Dakterlejai devis ārsts un valodnieks Juris Bārs, kurš te darbojies no 1844. līdz 1855.gadam. Blakus ārsta specialitātei viņš paguva veikt īstu apvērsumu latviešu valodniecībā, iesakot jaunu ortogrāfiju, kurā novērsti dubultlīdzskaņi un «čupu burti», garumzīmi ieteica lietot svītriņas veidā, kā arī veica citus valodas uzlabojumus. Šodien grūti iedomāties latviešu valodu bez Bāra veiktās reformas! Dakterlejā atrodas dundadznieku un viesu iecienīts veselības avotiņš. Avota izplūdes apjoms jeb debits ir 1 litrs 3 sekundēs. Dundagas doktorāts savulaik no avota ņēmis ūdeni zāļu pagatavošanai. Mūsdienās tas kalpo par laba dzeramā ūdens ieguves avotu vietējiem iedzīvotājiem, gan arī uz to pēc ūdens brauc no plašas apkārtnes. [ENG] Dakterleja – the river valley which is famous for a therapeutic spring.
Дерево

Dundagas dižliepu aleja

[LV] Aleju veido ļoti vecas un lielu dimensiju sasniegušas liepas. Alejā konstatēta lapkoku praulgrauža (Osmoderma barnabita) klātbūtne. Kopumā alejā uzkartēti 46 dobumaini koki, tāpat konstatēti dažādi bezmugurkaulniekiem būtiski mikrobiotopi – koki ar sēnēm, izplūstošu sulu, atmirušu koksni zaros un atsevišķi nokaltuši koki, atsegta koksne ar saproksilo vaboļu izskrējām. Tāpat alejā konstatēta viena īpaši aizsargājamā ķērpju suga – bālā sklerofora (Sclerophora pallida), atradnes ir labā stāvoklī ar iespējām paplašināties. Vecais bruģis. [ENG] A grand limetree lane.
Памятник

Dundagas pils

[LV] Dundagas pils ir lielākā Ziemeļkurzemē, turklāt labi saglabājusies. Rīgas domkapituls to sāka būvēt 13.gs. vidū, 1434.g. to nopirka Kurzemes bīskaps, bet no 16. līdz 20.gs. tā piederēja muižnieku Maidelu un Ostenzakenu dzimtām. Pils divas reizes nodegusi un vairrākkārt pārbūvēta, pēdējo reizi pēc nodedzināšanas 1905.g. Ar pili saistās daudz teiku, no kurām pazīstamākā ir par Zaļo jumpravu. Vienā no ekspozīciju telpām apskatāma pils agrāko īpašnieku galerija, kā arī neliela izstāde ar fotoattēliem un zīmējumiem par dažādiem pils būvniecības posmiem. Pils pirmajā stāvā 2008.gadā atklāta pastāvīgā ekspozīcija «Krokodilu ligzda» - par populāro novadnieku, kādreizējo krokodilu mednieku un opālu racēju Austrālijā Arvīdu Blūmentālu (1925 - 2006), filmas «Krokodils Dandijs» prototipu, kas pasaulē vairāk zināms kā Crocodile Harry. Piedevām - turpat tikšanās ar gandrīz īstiem krokodiliem. Sadarbībā ar Latvijas Medaļu mākslas klubu - vienīgā pastāvīgā medaļu ekspozīcija Latvijā. Medaļu mākslinieku kolekciju pastāvīgā ekspozīcija Dundagas pils velvju zālēs izveidota 2008.gadā. Ekspozīcijā skatāmi Jāņa Strupuļa, Jāņa Mikāna, Vijas Mikānes (1937-2004), Antras Urtānes, Ineses Nātriņas, kā arī citu mākslinieku autoru darbi un ārzemju mākslinieku dāvinājumi autoriem. Dundagas pilī ir iespējams arī pārnakšņot. [ENG] Dundaga Castle, built in the 13th century, is now a venue for thematic exhibitions, presentations of local cuisine samples. It also offers tours, comfortable lodgings, and the opportunity to explore the castle and the environs. Dundaga Castle is the largest castle in Northern Kurzeme. Although the castle has been modernised through the reconstruction projects, it still possesses the features of a fortified manor, as evidenced by its gate tower and courtyard. What to see at Dundaga Castle: exhibition about the former owners of the castle; exhibition about various periods in the construction of the castle; exposition Crocodile Nest about the popular crocodile hunter Arvids Blumentals; the only permanent exhibition of medals in Latvia. There are several legends associated with Dundaga Castle. According to one, a dwarf king was celebrating his wedding at Dundaga Castle, but the ceremony was accidentally disrupted by a sister of the baroness, who was immured in one of the walls of the castle as a punishment. She was known as Green Maiden (Zaļā jumprava), and still appears at the castle to this day.
Парк

Dundagas pils parks

[LV] Dundagas parka sākums attiecināms uz 17.gs., kad muižas īpašnieki bija Ostenzakeni (von der Osten — Sacken). Parka Z daļa bijusi veidota kā regulāru cirptu liepu aleju sistēma, bet D daļa ir brīva plānojuma, ar skatu perspektīvām uz plašām laucēm, lieliem ozoliem, koku grupām un audzēm. Daudz ozolu, ošu, liepu, melnalkšņu. Kopējā parka platība ir 21,7 ha. Parkā sastopami 48 sugu koki, vairāki dižozoli. Muižas laikā parks tika saukts par «briežu dārzu», jo tur saveduši briežus, kurus audzējuši un medījuši. Valsts aizsardzībā Dundagas parks atrodas kopš 1957.gada. [ENG] Dundaga Park - home to 48 different tree species, including several mighty centuries-old trees.
Археологические раскопки

Kalnadārzs

[LV] Kalnadārzs ir saliņa Dzirnavezerā, kas kādreiz bijusi sena apmetnes vieta. Visapkārt salai stiepjas stādītu liepu aleja. 1981.gadā Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta arheologi saliņas galā veica nelielus pārbaudes rakumus, kas liecināja, ka tur jau tālā senatne bijusi ierīkota nocietinājumu sistēma. Izrakumos tika atsegtas no akmeņiem un zemes veidotu vaļņu atliekas, kas pēc izmēriem un krāvuma rakstura atgādina dzelzs laikmeta pilskalnos sastopamos nocietinājumus, bet atrastās rotaslietas liecina, ka šī vieta bijusi apdzīvota arī pēc vācu iebrukuma 13.gadsimtā. [ENG] Kalnadarzs (Hill Garden) on a small island near the castle.
Маршрутная точка

Krokodils

[LV] Krokodils. O.Skaraiņa betona skulptūra veidota 1995.gadā un ir piemiņas zīme, kas veltīta Dundagas stiprajiem vīriem, un atgādinājums par bijušā dundadznieka Arvīda Blūmentāla - lielā dēkaiņa un krokodilu mednieka - piedzīvojumiem tālajā Austrālijā. Divu tonnu smagā krokodila skulptūra ir Latvijas goda konsula Čikāgā Norberta Klaucēna dāvinājums Dundagai. [ENG] Crocodile – a commemorative sign paying homage to strong men of Kurzeme.
Дерево

Naudas ozols

[LV] Parka galā - Naudas ozols. Ozols, kas kādreiz bijis attēlots uz 1919.gadā izdotās 100 rubļu naudas zīmes (mākslinieks H.Grīnbergs). [ENG] Money oak
Пещера

Pāces ala

[LV] Mazzināma maza ala Pāces upes krastos. [ENG] A little cave

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут