Скачать

Расстояние

1,75 км

Набор высоты

0 м

Техническая сложность

Низкая

Потеря высоты

15 м

Макс. высота

75 м

Trailrank

36

Мин. подъем

59 м

Тип маршрута

В одну сторону

Время

один час 6 минут

Координаты

166

Загружено

23 апреля 2018 г.

Записано

апреля 2018
Будьте первым, кто выразит признание
Поделиться
-
-
75 м
59 м
1,75 км

Просмотрено 845 раз, скачано 0 раз

рядом с Ezere, Saldus novads (Latvijas Republika)

Ja ir nedaudz laika, ir vērts baudīt jaukos Ezeres dabas skatus
Фонтан

Avots

Kādreiz apgādāja muižu ar ūdeni. Tagad - smuka vietiņa parkā
Памятник

Bij. estrāde

Kādreiz bija, nu vairs drupas
Памятник

Ezeres muitas punkts

Nams, kurā 1945. gada 8. maijā tika parakstīts Kurzemes vācu armijas kapitulācijas akts. Tagad te var iepazīt ezeriešu vēsturi: uzzināt, kādi muižkungi te valdījuši, kā te nodibināta pirmā mazpulku vienība, kā veidojies kolhozs un kādi ir ezeriešu vaļasprieki.
Памятник

Lielezeres muiža

Ezeres muižas dzīvojamās ēkas būvniecības pirmsākumi meklējami 18.gadsimta beigās, kad muižas zemes savā īpašumā iegūst Vilhelms Ašebergs fon Ketlers. Ainaviski vērtīgais brīvā plānojuma parks starp Vadakstes upi un muižas kungu māju ierīkots 19. gadsimta otrajā pusē, laikā, kad muiža pārgāja baronu Štiglicu īpašumā. Aleksandra Štiglica laikā (t.i. pēc 1843.gada) muižu pārvaldīja pārvaldnieks barons fon Tolls, kas par savu rezidenci izvēlējās Ezeri. Aleksandrs fon Štiglics 1871. gadā ir spiests pārdot īpašumu Vidzemes landmaršalam Gustavam Fromholdam Nolkenam. Pēdējie muižas īpašnieki nākuši no Nolkenu dzimtas, kuri to saņēma kā dāvanu no Mihaila Reiterna (baroneses Jūlijas Nolkenas brālis). Atstatu no muižas apbūves ierīkota dzimtas kapliča. Tajā apglabāts arī barona Nolkena sievas brālis – grāfs Mihails Reiterns, kurš savu grāfa titulu novēlēja māsas dēlam Voldemaram fon Nolkenam, kurš mantoja Reņģes muižu un varēja oficiāli dēvēt sevi arī par grāfu Reiternu. Vēsturiski ziemeļos no muižas kungu mājas veidojās saimniecības ēku apbūve, tostarp - ampīra stilā celtie staļļi ar arkveida vārtu ailu. Kompleksā ir arī klēts, kalpu mājas (“Raudupes”, “Baltiņi”), kapliča, spirta brūzis ar iesalnīcu (ilgus gadus pēc tam bijusi pienotava), dzirnavas ar vilnas kārstuvi un krāsotavu. Skola Lielezeres muižas kungu mājā izvietota kopš 1921. gada, kad pieņemts lēmums par Ezeres pagasta divpakāpju pamatskolas dibināšanu, vēlāk – 6-klasīgās pamatskolas izveidošanu, līdz 1952. gadā skola pārveidota par vidusskolu. Ezeres vidusskola ēkā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, atrodas joprojām. Ēkas vēsturiskais telpu plānojums mainīts un pielāgots skolas vajadzībām, bez izmaiņām saglabāts pagrabstāvs no septiņām atsevišķām telpām. No vēsturiskās interjera apdares ēkā saglabājušās podiņu krāsnis, griestu dekors, kā arī barokālās formās veidots kāpņu margas balsts un baroka stila pildiņu durvis.
Фото

Paviljona vieta

Фонтан

Dzirnavu dīķa slūžas

Ezeres ūdensdzirnavas celtas 1910.gadā, 19.gadsimta beigās uz Ezeres upes izveidotais Ezeres dzirnavezers ir Ezeres pagasta lielākā ūdenstilpe - 13,1 ha. Dzirnavu dīķa slūžas ekspluatācijā tika nodotas 1982. gadā. Kļavas lapas formā veidotā slūžu konstrukcija ir retums Latvijā.
Фото

Vadakstes valdnieks

Dižakmens Vadakstes valdnieks atrodas Lielezeres muižas parkā un tā augstums ir 4,2 m. Akmenī iekalts muižas pārvaldnieka barona fon Tolla vārds un gadskaitļi "1845-1855" - tie apzīmē laiku, kad tika iekārtots parks.

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут