Скачать

Расстояние

16,62 км

Набор высоты

74 м

Техническая сложность

Средняя

Потеря высоты

74 м

Макс. высота

113 м

Trailrank

60 4,2

Мин. подъем

95 м

Тип маршрута

В одну сторону

Время

5 часов 30 минут

Координаты

1231

Загружено

27 апреля 2018 г.

Записано

января 2018
 • Оценка

   
 • Информация

   
 • Легко следовать

   
 • Пейзаж

   
Будьте первым, кто выразит признание
2 комментариев
 
Поделиться
-
-
113 м
95 м
16,62 км

Просмотрено 4450 раз, скачано 52 раз

рядом с Trīsciems, Rīga (Latvijas Republika)

No Trīsciema līdz Garciemam.
Mans jaukākais šāgada atklājums - Trīsciema taka gar Langas upi tepat Pierīgā. Miers, neskarta daba un daudzi jauki apskates objekti. Internetā reklamēta netiek, tādēļ zināma vien nedaudziem.
Автобусная остановка

Autobusa pietura

Jaunciema Gatve
Автобусная остановка

Autobusa pietura

Панорама

Eimura kanāls

Eimura kanāls
Панорама

Ķīšezers pie Langas

Фото

Ainava

Takas ainiņas
Дерево

Ainava

Takas ainiņas
Дерево

Lielsaknes ozols

Dižkoks
Фото

Ainava

Takas ainiņas
Панорама

Pludmale

Pludmale
Фото

Ceļazīme

Фото

Langas stāvkrasts

Дерево

Auss koks

Interesantas formas koks
Маршрутная точка

Mangaļmuižas parks

Rīgas pilsētas Trīsciems ir viena no lielākajām Rīgas apkaimēm ar kopējo teritoriju 1132 ha. Iedzīvotāju skaits Trīsciemā pēc 2014.gada datiem ir 1477 personas, kas kopumā veido vienu no retāk apdzīvotajām apkaimēm Rīgas pilsētā. Trīsciema teritorijā atrodas bijušās Mangaļmuižas parks, kas kopš 1993.gada ir iekļauts Jaunciema dabas liegumā. 3.gadsimtā Mangaļmuižas teritorija piederēja Daugavgrīvas klosterim, bet no 14.-17.gadsimtam – Daugavgrīvas cietoksnim. Pēc 1863.gada Vidzemes arklu revīzijas dokumentiem Mangaļmuižai piederēja Mangaļsala, Vecāķi, Rīnūži, Kundziņsala, Kalngale un Garciems. 1690.gadā muižu reducēja – atjaunoja kā valsts īpašumu. Pēc Vidzemes pievienošanas Krievijai 18.gs. vidū muižu ieguva armijas virsnieks Jēkabs Budbergs (Jacob von Budberg). 1820.gadā muiža atkal nonāca kroņa īpašumā un pa daļām to pārdeva ar tiesībām uz zveju vairākām personām. Nelielu daļu muižas sākumā nomāja, bet 1879.gadā nopirka bronese Amālija Budberga. Atjaunoto privātmuižu mantoja viņas dēls Johans Aleksandrs fon Budbergs (Johann Alexander von Budberg, 1834-1906), bet pēc viņa nāves – Aleksandrīne Marija fon Budberga, dzimusi Anrepa-Elmpta (Alexandrine Maria von Budberg. 1837-1920). 1923.gadā muižas zemes atsavināja un ieskaitīja Valsts Zemes fondā. Pirmā pasaules kara laikā muižas kungu māja esot nodegusi un 1935.gadā tās vietā uzbūvēta Mangaļu mežniecības ēka. Pēdējie Mangaļu muižas īpašnieki aktīvi piedalījušies sabiedriskajā dzīvē un savos īpašumos atļāvuši rīkot dažādus publiskus sarīkojumus. Barons Budbergs bijis Mangaļu-Mīlgrāvja dziedāšanas biedrības dalībnieks. Savukārt baronese Aleksandrīne ap 1890.gada Paņemūnes muižā, kas piederēja viņas vīram, nodibināja un vadīja sieviešu lauksaimniecības skolu, kuru ap 1906.-1907.gadu pārcēla uz Mangaļmuižu. Pie muižas Ķīšezera krastā atradies arī šaurs un garš barokāla plānojuma parks. Ap 1890.gadu tā bijusi rīdzinieku iecienīta kultūras un atpūtas pasākumu vieta. Te rīkotas zaļumballes, Līgo svētku svinēšana, dziedāšanas biedrību pasākumi, brīvdabas teātra izrādes. Aktīvā sabiedriskā dzīve te rimusi tikai 20.gadsimta 60-os gados, kad padomju okupācijas vadība izskauda jebkādas nacionālās tradīcijas un svētkus.
Дерево

Māzeru priede

Māzeru priede
Информация

Trīsciema taka

Līču ielā pie laivu stacija sākas Trīsciema taka, šeit uzstādīts arī stends ar maršrutu
Маршрутная точка

Vecie ierakumi

Место швартовки

Vecāķu pludmale

Vecāķu pludmale
Фото

Velna akacis

Velna akacis
Маршрутная точка

Vilkaču priede

Vilkaču priede
Дерево

Ķirzaku priede

Ķirzaku priede

2 комментариев

 • Фото Kashals

  Kashals 3 сент. 2018 г.

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Ļoti laba pastaigu taka tepat pie Rīgas. Maršruts ved gan caur mežiem, gan pludmali. Mežs caurjams arī ne pa iestaigātajām takām. No galapunkta līdz sākumpunktam var atnākt praktiski pa mežu, vien pāris kilometrus veicot pa pilsētu ja ir vēlme saīsināt maršrutu.
  Viegli nokļūt gan ar auto, gan sabiedrisko transportu.

  Really good hike just near the Riga. Easy to get there with a car or by a bus. The track leads through a forest with nice views and fiew kilometers of a beach.

 • Фото haizivs

  haizivs 5 сент. 2021 г.

  Я был на этом маршруте  проверенный  Посмотреть еще

  Jauka pastaiga pa mežu un gar jūru. Ideāli, ja nav vēlmes braukt tālu no Rīgas.

Вы можете или этот маршрут