traveleranita

Время  5 часов 30 минут

Координаты 1231

Uploaded 27 апреля 2018 г.

Recorded января 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
113 m
95 m
0
4,2
8,3
16,62 km

Просмотрено 1455 раз(а), скачено 18 раз(а)

рядом с Trīsciems, Rīga (Latvijas Republika)

No Trīsciema līdz Garciemam.
Mans jaukākais šāgada atklājums - Trīsciema taka gar Langas upi tepat Pierīgā. Miers, neskarta daba un daudzi jauki apskates objekti. Internetā reklamēta netiek, tādēļ zināma vien nedaudziem.
Jaunciema Gatve
Eimura kanāls
Takas ainiņas
Takas ainiņas
Dižkoks
Takas ainiņas
Pludmale
Interesantas formas koks
Rīgas pilsētas Trīsciems ir viena no lielākajām Rīgas apkaimēm ar kopējo teritoriju 1132 ha. Iedzīvotāju skaits Trīsciemā pēc 2014.gada datiem ir 1477 personas, kas kopumā veido vienu no retāk apdzīvotajām apkaimēm Rīgas pilsētā. Trīsciema teritorijā atrodas bijušās Mangaļmuižas parks, kas kopš 1993.gada ir iekļauts Jaunciema dabas liegumā. 3.gadsimtā Mangaļmuižas teritorija piederēja Daugavgrīvas klosterim, bet no 14.-17.gadsimtam – Daugavgrīvas cietoksnim. Pēc 1863.gada Vidzemes arklu revīzijas dokumentiem Mangaļmuižai piederēja Mangaļsala, Vecāķi, Rīnūži, Kundziņsala, Kalngale un Garciems. 1690.gadā muižu reducēja – atjaunoja kā valsts īpašumu. Pēc Vidzemes pievienošanas Krievijai 18.gs. vidū muižu ieguva armijas virsnieks Jēkabs Budbergs (Jacob von Budberg). 1820.gadā muiža atkal nonāca kroņa īpašumā un pa daļām to pārdeva ar tiesībām uz zveju vairākām personām. Nelielu daļu muižas sākumā nomāja, bet 1879.gadā nopirka bronese Amālija Budberga. Atjaunoto privātmuižu mantoja viņas dēls Johans Aleksandrs fon Budbergs (Johann Alexander von Budberg, 1834-1906), bet pēc viņa nāves – Aleksandrīne Marija fon Budberga, dzimusi Anrepa-Elmpta (Alexandrine Maria von Budberg. 1837-1920). 1923.gadā muižas zemes atsavināja un ieskaitīja Valsts Zemes fondā. Pirmā pasaules kara laikā muižas kungu māja esot nodegusi un 1935.gadā tās vietā uzbūvēta Mangaļu mežniecības ēka. Pēdējie Mangaļu muižas īpašnieki aktīvi piedalījušies sabiedriskajā dzīvē un savos īpašumos atļāvuši rīkot dažādus publiskus sarīkojumus. Barons Budbergs bijis Mangaļu-Mīlgrāvja dziedāšanas biedrības dalībnieks. Savukārt baronese Aleksandrīne ap 1890.gada Paņemūnes muižā, kas piederēja viņas vīram, nodibināja un vadīja sieviešu lauksaimniecības skolu, kuru ap 1906.-1907.gadu pārcēla uz Mangaļmuižu. Pie muižas Ķīšezera krastā atradies arī šaurs un garš barokāla plānojuma parks. Ap 1890.gadu tā bijusi rīdzinieku iecienīta kultūras un atpūtas pasākumu vieta. Te rīkotas zaļumballes, Līgo svētku svinēšana, dziedāšanas biedrību pasākumi, brīvdabas teātra izrādes. Aktīvā sabiedriskā dzīve te rimusi tikai 20.gadsimta 60-os gados, kad padomju okupācijas vadība izskauda jebkādas nacionālās tradīcijas un svētkus.
Māzeru priede
Līču ielā pie laivu stacija sākas Trīsciema taka, šeit uzstādīts arī stends ar maršrutu
Vecāķu pludmale
Velna akacis
Vilkaču priede
Ķirzaku priede

1 comment

 • Фото Kashals

  Kashals 03.09.2018

  I have followed this trail  View more

  Ļoti laba pastaigu taka tepat pie Rīgas. Maršruts ved gan caur mežiem, gan pludmali. Mežs caurjams arī ne pa iestaigātajām takām. No galapunkta līdz sākumpunktam var atnākt praktiski pa mežu, vien pāris kilometrus veicot pa pilsētu ja ir vēlme saīsināt maršrutu.
  Viegli nokļūt gan ar auto, gan sabiedrisko transportu.

  Really good hike just near the Riga. Easy to get there with a car or by a bus. The track leads through a forest with nice views and fiew kilometers of a beach.

You can or this trail