Координаты 271

Загружено 14 января 2021 г.

-
-
1 594 м
990 м
0
3,0
6,0
12,05 км

Просмотрено 168 раз, скачано 6 раз

рядом с Pazarçayır, Kocaeli (Türkiye)

Suadiye Tabiat Parkı, zengin doğal bitki örtüsü, iklimi, ulaşım kolaylığı, günübirlik piknik ve konaklama olanakları ile zengin bir rekreasyon potansiyele sahiptir. Ayrıca Kartepe turizm merkezine yakın olması nedeni ile doğa turizmi açısından daha da önemli hale gelmiştir. İzmit-Kartepe-Suadiye karayolu üzerinde, Kartepe’nin eteklerinde bulunmaktadır.
Karaçam, göknar, kayın, kestane, gürgen, meşe, çınar, titrek kavak, eğrelti otu, sakız ağacı, orman sarmaşığı, ormangülü, ayı üzümü, çayırotları, akçakesme, böğürtlen, defne florası dikkat çekmektedir. Sahada çoğunlukla saf kayın ormanı mevcuttur.

Alan içerisinde, idari bina, wc, mescit ve 4 adet mahalli ürün satış ünitesi bulunmaktadır. Günübirlik kullanım alanında piknik masaları mevcuttur.
Вершина

KARTEPE ZİRVE

Kartepe Kar yürüyüşlerinin en sevilen rotalarındandır Kuzuyayla- Kartepe. Hele bir de hava koşulları elverişliyse. Kar tanelerinin süslediği zarif kayın ağaçlarını seyrederek yürürsünüz. Yer, gök beyazdır, üzerinize usul usul yağar kar. Beyaz bir düşün içinde bulursunuz kendinizi. Şehir, iş, koşturmaca, endişeler, üzüntüler gider, bir tek hayaller kalır.

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут