• Фото Стій
 • Фото Стій
 • Фото Стій
 • Фото Стій
 • Фото Стій
 • Фото Стій

Время  один день 20 часов 23 минут

Координаты 6412

Загружено 6 августа 2014 г.

Записано июля 2014

 • Оценка

   
 • Информация

   
 • Легко следовать

   
 • Пейзаж

   
-
-
1 676 м
500 м
0
8,4
17
33,51 км

Просмотрено 3692 раз, скачано 54 раз

рядом с Volovets, Zakarpattia (Ukraine)

2014-07-05 - Воловець - Цицька - Темнатик - Стій - Шипіт (водоспад і фестиваль) - Пилипець/Подобовець

Стой (Стій) (Stohy) — найвища вершина масиву Полонина Боржава (Висота 1681 м.), лежить на південному відрозі масиву у межах Закарпатської області.
Західні схили — круті, в нижній частині вкриті буковими пралісами з поодинокими деревами ялини і ялиці, вище смуги лісів — значні площі чорничників. Південні і східні схили пологіші, вкриті ділянками луків — полонинами. На західних схилах розташовано заказник державного значення Росішний. На північних узбіччях гори є котел льодовикового походження.
Південні схили гори — пологі ділянки (вкриті переважно травостоєм з щучника дернистого і біловуса), та крутосхили, вкриті криволіссям. Північні схили спадають крутими скелястими урвищами. Тут зростає ряд рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України: сосна кедрова, жовтозілля карпатське, наскельниця лежача, ломикамінь моховидний тощо.
За часи Радянського Союзу на вершині було розташовано військову РЛС. Пізніше станцію було демонтовано.


Ши́піт (Ши́пот) — водоспад в Українських Карпатах, на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава, при підніжжі гори Гемби; гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення.
Розташований у глибокій ущелині річки Пилипець (притока Репинки, басейн Тиси), у межах Міжгірського району Закарпатської області, приблизно за 10 км від залізничної станції Воловець, за 6 км від села Пилипець.
Водоспад утворився на місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими прошарками сланців.
Особливо багатоводний водоспад навесні, коли на схилах Гемби тануть сніги. Сюди організують спеціальні автобусні екскурсії із санаторіїв і пансіонатів Закарпаття і Прикарпаття. За 300 метрів від водоспаду розташований гірськолижний підйомник (це служить орієнтиром для охочих відвідати водоспад).
Щорічно, починаючи з 1993 року, неподалік від водоспаду на початку липня проходить неформальний фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України, Білорусі та інших країн. Кульмінацією святкувань є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня з місцевими традиціями й колоритом. Події на Шипоті стали головним мотивом книги «Трохи пітьми» українського письменника Любка Дереша.

2 комментариев

 • Anna&Illia 17.06.2015

  Дуже гарні краєвиди! Стежка дуже помітна, не заблукаєш. Ночували неподалік від обсерваторії. Вражаючий схід та захід сонця, але до найближчого струкма далеко.

 • Anna&Illia 21.03.2016

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Дуже гарні краєвиди! Стежка дуже помітна, не заблукаєш. Ночували неподалік від обсерваторії. Вражаючий схід та захід сонця, але до найближчого струкма далеко.

Вы можете или этот маршрут