Время  4 часов 44 минут

Координаты 2212

Загружено 28 октября 2017 г.

Записано октября 2017

 • Оценка

   
 • Информация

   
 • Легко следовать

   
 • Пейзаж

   
-
-
204 м
34 м
0
3,2
6,4
12,84 км

Просмотрено 1117 раз, скачано 64 раз

рядом с Polonez, İstanbul (Türkiye)

Polonezköy 13 km loop

Polonezköy... Şehirden uzak nefes almak için, yabani kuş sesleri ve yemyeşil tabiat eşliğinde, doğayı ve kültürü aynı anda yaşayabileceğiniz eşsiz bir cennet kösesi, İstanbul'un arka bahçesi... Polonezköy - Adampol ... Bir taşra atmosferinde yemek yemek, trafik kargaşasından uzak bir yürüyüş yapmak istiyorsanız, İstanbul Beykoz ilçesinin bu şirin beldesi Polonezköy'de birkaç saat geçirebilirsiniz. Türkiye'de Polonyalıların yaşadığı bu köy, sosyolojik ve coğrafi açıdan, ilk duyuşta insana biraz çarpıcı geliyor. İşte burası İstanbul'un en güzel sürprizlerinden biridir.

İstanbul'un arka bahçesinde doğanın yeşilini korumayı başardığı, insanın gerekli saygıyı gördüğü nadir yerlerden biridir Polonezköy. Köye gelmeden, etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçerken kendinizi bir anda İstanbul'un kalabalıklığı, gürültüsü ve stresinden arınmış hissedersiniz. Köye hemen girişte sizi kilise ve mezarlık karşılar. Yüz metre kadar sonra köyün ufak meydanına geldiğinizde, burada kiralanmayı bekleyen atlarla karşılaşırsınız. Aynı zamanda faytonla bölgede gezi imkanı da mevcuttur... Polonezköy'de hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik,mangal keyfi, lüks ve kaliteli restoranlarda akşam yemekleri, düğün ve muhtelif partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz.

1775 yılında Polonya devleti, Avusturya-Rusya ve Prusya tarafından bölünerek işgal edilmiş, Polonya'nın parçalanmasını kabul etmeyen Osmanlı İmparatorluğu bu alanı Polonyalı siyasi göçmenlerin sığınağı haline getirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu 1856 yılında Kırım Savaşı’na girerken Polonya’dan kaçan asker ve siviller toparlayıp Osmanlıyla birlikte savaşa katılmışlardır.

Посмотреть еще external

Фото

1 heykeller

Фото

2 Parkur girisi

polonezkoy
Фото

3 Polonezkoy

Polonezköy... Şehirden uzak nefes almak için, yabani kuş sesleri ve yemyeşil tabiat eşliğinde, doğayı ve kültürü aynı anda yaşayabileceğiniz eşsiz bir cennet kösesi, İstanbul'un arka bahçesi... Polonezköy - Adampol ... Bir taşra atmosferinde yemek yemek, trafik kargaşasından uzak bir yürüyüş yapmak istiyorsanız, İstanbul Beykoz ilçesinin bu şirin beldesi Polonezköy'de birkaç saat geçirebilirsiniz. Türkiye'de Polonyalıların yaşadığı bu köy, sosyolojik ve coğrafi açıdan, ilk duyuşta insana biraz çarpıcı geliyor. İşte burası İstanbul'un en güzel sürprizlerinden biridir. İstanbul'un arka bahçesinde doğanın yeşilini korumayı başardığı, insanın gerekli saygıyı gördüğü nadir yerlerden biridir Polonezköy. Köye gelmeden, etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçerken kendinizi bir anda İstanbul'un kalabalıklığı, gürültüsü ve stresinden arınmış hissedersiniz. Köye hemen girişte sizi kilise ve mezarlık karşılar. Yüz metre kadar sonra köyün ufak meydanına geldiğinizde, burada kiralanmayı bekleyen atlarla karşılaşırsınız. Aynı zamanda faytonla bölgede gezi imkanı da mevcuttur... Polonezköy'de hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik,mangal keyfi, lüks ve kaliteli restoranlarda akşam yemekleri, düğün ve muhtelif partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz. 1775 yılında Polonya devleti, Avusturya-Rusya ve Prusya tarafından bölünerek işgal edilmiş, Polonya'nın parçalanmasını kabul etmeyen Osmanlı İmparatorluğu bu alanı Polonyalı siyasi göçmenlerin sığınağı haline getirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu 1856 yılında Kırım Savaşı’na girerken Polonya’dan kaçan asker ve siviller toparlayıp Osmanlıyla birlikte savaşa katılmışlardır.
Фото

Geyik Ciftligi

Фото

4 patika

Фото

Photo

5 manzara
Фото

7 Gölet kisiye özel

Фото

8 Gezen Tavuklar

3 комментариев

 • Фото adilekin

  adilekin 18.11.2018

  Я был на этом маршруте  проверенный  Посмотреть еще

  dün çıktığımız polonezköy yürüyüşüne, bu rotayı takip ederek başladık ancak rotadan çıkmak zorunda kaldık çünkü cumhuriyet caddesi'nden karşıya geçtikten sonra girdiğimiz orman içindeki yol çamur gölüne dönmüştü ve yürünecek gibi değildi.
  ayrıca caddeden karşıya geçtikten sonra polonez park adlı özel tesisin bahçesinden ormana girmek gerekiyor fakat burayla orman arasındaki derenin üstünde yer alan köprüler kaldırılmış ve kapılar kapatılmış; çitlerin arasından ve dereden zorlanarak geçtik ama yoğun çamur ve suyla karşılaşınca yolu kısaltan bir rota çizdik.
  havanın daha 'kuru' olduğu bir dönemde rotayı tamamlamayı tekrar deneyebiliriz.

 • Фото mel6677

  mel6677 02.11.2020

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Doğada olmak çok güzel
  Çok teşekkürler Erol Hocam .
  Çok güzel yerler gördük.

 • Фото Erkan_Tatar

  Erkan_Tatar 19.12.2020

  Harika rotaydı

Вы можете или этот маршрут