Время в движении  2 часов 56 минут

Время  4 часов 42 минут

Координаты 2073

Загружено 10 октября 2020 г.

Записано октября 2020

 • Оценка

   
 • Информация

   
 • Легко следовать

   
 • Пейзаж

   
-
-
36 м
-1 м
0
3,0
6,0
12,09 км

Просмотрено 280 раз, скачано 14 раз

рядом с İğneada, Kırklareli (Türkiye)

Longoz (subasar) tipi ormanlık alanı; çoğunlukla yağış miktarının yüksek olduğu ilkbahar-kış mevsiminde tabanı sularla kaplanan ormanlık alandır. Kırklareli İli Demirköy İlçesine bağlı İğneada Beldesinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı, Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinde yer almakta ve 3155 hektarlık alanı kapsamaktadır. Alan, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde 13.11.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak ülkemizin 39. Milli Parkı olarak tescil edilmiştir. Milli Parkın yer aldığı İğneada beldesi, Demirköy ilçesine 27 km, Kırklareli il merkezine 97 km, İstanbul'a ise 237 km uzaklıkta yer almaktadır.

Milli Park sahası iki parçadan oluşmakta, bu iki parça arasında İğneada belde merkezi yer almaktadır. Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.
Кемпинг

Kamp Yeri

Фото

Fotoğraf

Информация

Tabela

Фото

Fotoğraf

Фото

Yola çıkıyoruz

Фото

Kule

Longoz (subasar) tipi ormanlık alanı; çoğunlukla yağış miktarının yüksek olduğu ilkbahar-kış mevsiminde tabanı sularla kaplanan ormanlık alandır. Kırklareli İli Demirköy İlçesine bağlı İğneada Beldesinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı, Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinde yer almakta ve 3155 hektarlık alanı kapsamaktadır. Alan, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde 13.11.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak ülkemizin 39. Milli Parkı olarak tescil edilmiştir. Milli Parkın yer aldığı İğneada beldesi, Demirköy ilçesine 27 km, Kırklareli il merkezine 97 km, İstanbul'a ise 237 km uzaklıkta yer almaktadır. Milli Park sahası iki parçadan oluşmakta, bu iki parça arasında İğneada belde merkezi yer almaktadır. Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.
Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

7 комментариев

 • Фото mel6677

  mel6677 27.10.2020

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Hem longoz ormanları hem deniz hemde Mert Gölünü içine alan çok güzel bir parkur.

 • Фото KAMPTREK

  KAMPTREK 01.11.2020

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Orta zorlukta çok güzel bir parkur. İçinde orman - göl - deniz olan ender parkurlardan.

 • Фото gezeninsan969

  gezeninsan969 02.11.2020

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.

 • Фото kampgezgin

  kampgezgin 02.11.2020

  Я был на этом маршруте  Посмотреть еще

  Tüm gölleri ve önemli yerleri gördük. Ayağınıza sağlık Erol hocam çok güzel bir rota yapmışsınız. Sayenizde bir çok rota öğreniyoruz. Teşekkürler.

 • alper tosya 08.12.2020

  Я был на этом маршруте  проверенный  Посмотреть еще

  Gecıs yerı sudan kapandıgı ıcın cıddı sıkıntı yasadım

 • Фото erolgeygel

  erolgeygel 08.12.2020

  Biz parkuru yaparken hiç su yoktu

 • alper tosya 08.12.2020

  Sanırım sonra olmuş bıraz kanalızasyon kokan suya gırdık:))

Вы можете или этот маршрут