Время в движении  4 часов 50 минут

Время  6 часов 47 минут

Координаты 3244

Загружено 15 ноября 2020 г.

Записано ноября 2020

-
-
930 м
464 м
0
4,5
9,0
18,02 км

Просмотрено 83 раз, скачано 6 раз

рядом с Lütfiye, Yalova (Türkiye)

Karlık Yaylasından sonra dipsiz göle inmeye çalıştık. Eğim çok fazlaydı geri dönüp rüzgar güllerinden iniş yaptık.

NOT: AŞAĞIDAKİ PARKURU TERCİH ETMENİZİ ÖNERİRİM.
https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/delmece-yaylasi-dipsiz-gol-cifte-selaleler-60587435

Посмотреть еще external

Фото

Delmece Yaylası

DELMECE YAYLASI : Yalova'nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi'ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.
Фото

Fotoğraf

Фото

Köprü

Фото

Giriş

Фото

Sis ve Rüzgar Gülü

Фото

Fotoğraf

Фото

Rüzgar Gülü Yolu

Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

Фото

Karlık Gölcüğü

Фото

Mantar

Фото

Çok dik iniş

Фото

Buraya girmeyin. Dikkat

Фото

Fotoğraf

Фото

Güzel Patika

Фото

Fotoğraf

Фото

Fotoğraf

SONBAHAR
Фото

Fotoğraf

Озеро

DİPSİZ GÖL

DİPSİZ GÖL :Teşvikiye Beldesi'nde bulunan bir krater göl olan ve büyük-küçük dipsiz göl olarak tanımlanan büyük Dipsiz Göl'ün derinliği hala bilinemiyor. Teşvikiye Beldesi'ne yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Dipsiz Göl, Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Erikli Yaylası'nda yer alıyor. Kent Ormanı'ndan 2,5 km. mesafede 530 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl, çevresinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden Yedi Göller Bölgesi'ndeki güzellikleri aratmayacak nitelikte. Küçük Dipsiz Göl, Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Çınarcık'ın, Teşvikiye Beldesi, Erikli Yaylası'nda yer alıyor. Kent ormanından 4 Km mesafede 570 metre rakımda olan küçük dipsiz göl çevrelerinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir.
Фото

Dere

Фото

Kampa uygun

Фото

Ağaç

Фото

Köprü

Водопад

Alt Şelale

KÜÇÜK ŞELALE.
Водопад

Çifte Şelaleler

ERİKLİ ÇİFTE ŞELALE : Yalova Kent Ormanı içerisinde bulunan Çifte Şelale Erikli Yaylasında bulunan pek çok şelaleden en ünlü olanı. Erikli Yaylası'na giriş yapılan Teşvikiye Köyü yoluna ters yönde ilerlediğinizde yaklaşık 1 kilometre sonra Yalova Kent Ormanı'na, oradan okları takip ederek tekrar 1 kilometre ilerlediğinizde ise Çifte Şelale ile karşılaşıyorsunuz. Her mevsim aksa da bu şelalenin en güzel zamanları şüphesiz bahar ayları. Bu şelale Erikli Yaylasında akan dereden bağımsız. Eğer Erikli Şelalelerini görmek istiyorsanız yaylanın ortasında akan dereyi takip edebilirsiniz.

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут