-
-
190 м
58 м
0
6,7
13
26,89 км

Просмотрено 6 раз, скачано 0 раз

рядом с Alytus, Alytaus apskritis (Lietuva)

Waypoint

End of Punia-Alytus

Saturday, June 24, 2017 9:30 AM EEST
Elevation: 321 feet
Waypoint

Start of Punia-Alytus

Saturday, June 24, 2017 9:30 AM EEST
Elevation: 321 feet
Waypoint

Punia - nakvynės vieta - Svečių namai 'Punios ainiai'

Adresas: Kauno g 3, Punia
Kontaktai: +370 683 68872
Detalesnė informacija: http://www.caminolituano.com/wp-content/uploads/2018/04/Nakvyne-Punia-Alytus.pdf
Waypoint

Alytus - nakvynės vieta - Svečių namai 'Šolena'

Adresas: Rato g. 7a, Alytus
Kontaktai: +370 682 49202
Daugiau informacijos: http://www.caminolituano.com/wp-content/uploads/2018/04/Nakvyne-Punia-Alytus.pdf
Waypoint

Alytus - Alytaus Kolegijos Studentų Bendrabutis

Adresas: Merkinės g. 2, Alytus
Kontaktai: Bendrabučio valdytojas, tel: +370 626 64632
Daugiau informacijos: http://www.caminolituano.com/wp-content/uploads/2018/04/Nakvyne-Punia-Alytus.pdf
Waypoint

Punia - Nečiuikų šaltinisPunios piliakalnio papėdėje į Punelę įteka laiptuotas Nečiuikų šaltinėlis -kriokliukas. Šaltinis gavęs pavadinimą nuo kadaise greta buvusio tokio pat pavadinimo dvaro. Kadaise sėliai Nemunu plukdę rąstus ir taip taip pavarkdavo, kad vakare krisdavo į lovas ir sakydavo “Ničevo nečiūjų” (liet. nieko nejaučiu). Taip ir gavo dvaras “Nečiuikų” pavadinimą. Padavimai byloja, kad mergelės nusipraususios veidą “Nečiuikų” šaltinėlio vandenio, tapdavo pačios gražiausios. Karštą vasaros dieną šaltinėlio čiurlenimas padės atgauti jėgas ir dvasinę ramybę.
Norintiems surasti šį šaltinėlį reikia praeiti pro piliakalnį ir pilies teritoriją link Punelės upelio. Statoku, medžiaias apaugusiu šlaitu leistis link Punelės. Apačioje jau girdėsite čiurlenimą 😊

Adresas: Nečiuikų g., Punia, Alytaus r.
Koordinatės: 54.511496, 24.087899
https://pamatyklietuvoje.lt/details/puneles-pralaida-ir-neciuiku-saltinis/6894
https://mapio.net/pic/p-12349769/

Waypoint

Punia - Punios piliakalnisPunios piliakalnis stūkso Alytaus rajone, šalia Punios kaimo, Nemuno dešiniajame krante, prie Punelės upelio žiočių. Įeina į Nemuno kilpų regioninį parką. Jo aukštis 36-44 metrai. Kalnas dar vadinamas "Margio Kalnu" yra Nemuno ir Punelės dešiniajame krante, jų santakos suformuotame kyšulyje. Piliakalnis datuojamas XIV a. pabaiga – XV a. pradžia. Dvarvietė jame buvo iki XVIII a. Kalnas pasiekiamas pagrindine Punios gatve paėjus 200 m į vakarus nuo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Kadaise ant Punios piliakalnio stovėjo kunigaikščio Margirio pilis, vadinta Pilėnais. 1336 metais čia įvykęs garsusis Pilėnų mūšis. Pilies gynėjai ir gyventojai nutarę verčiau žūti liepsnose nei pasiduoti kryžiuočiams į nelaisvę.


Adresas: Punia, Alytaus r.
http://piliakalniai.lt/piliakalnis.php?piliakalnis_id=26
https://lt.wikipedia.org/wiki/Punios_piliakalnis
https://lt.wikipedia.org/wiki/Punia

Waypoint

Punia - Švento Jurgio koplytėlėPunios mieste, Alytaus rajone stūkso Šv. Jurgio bokšto formos mūrinė koplytėlė, skirta 1831 m. sukilimo dalyviams atminti. Manoma, kad dabartinėje koplytėlės vietoje ir buvo pastatyta pirmoji Punios bažnyčia. Koplytėlė įtraukta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.
Koplytėlę galima rasti nuo bažyčios judant pakeliui link piliakalnio.

Adresas: Margirio g. 79, Punia, Alytaus r.

https://www.pamatyklietuvoje.lt/details/punios-sv-jurgio-koplytele/6837
https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-detail/54888b10-a40e-48c6-8f44-4ae15ff81b57
Waypoint

Punia - Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčiaPunios Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia stovi Punios kaime, prie Punelės ir Nemuno santakos. Manoma, kad pirmoji bažnyčia pastatyta apie 1425 m. Pasakojama, kad ją statyti paliepęs Vytautas Didysis. Patiko kunigaikščiui Punia, kurią ne kartą gynė nuo priešų. Čia jis buvo įkūręs savo rezidenciją. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad 1702 m. švedai nužudė Punios kleboną ir sudegino miestelį. Spėjama, kad bažnyčia nesudegė, nes 1747 m. minima kaip pakrypusi su kiauru stogu. Tuometinis Punios klebonas Juozapas Klikovičius dalyvavo 1831 m. sukilime. Miesteliui ir bažnyčiai išvengti gaisro nepavyko ir 1857 m. Klebono Zagorskio ir parapijiečių rūpesčiu 1857–1863 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia (architektas Konstantinas Suchodolskis). Tai trečioji Punios bažnyčia, šįkart durimis atsukta į miestelį, nebe į dvarą. Bažnyčia neobarokinė, su 2 bokštais, tarp kurių yra žemesnis laužyto silueto frontonas. Vidus 3 navų, atskirtų kolonomis. Per karą Punios bažnyčia buvo apgriauta ir klebonų Algio Turčinsko ir J. Kavaliausko rūpesčiu 1952–1955 m. suremontuota. Punios gyventojai Vytauto Didžiojo atminimą gerbia iki šių dienų – bažnyčioje greta Punios herbo kabo šio kunigaikščio portretas.

Adresas: Kauno g. 1, Punia, Alytaus r.
Koordinatės: 54.512004, 24.09594
https://lt.wikipedia.org/wiki/Punios_%C5%A0v._apa%C5%A1talo_Jok%C5%ABbo_ba%C5%BEny%C4%8Dia
https://www.pamatyklietuvoje.lt/details/punios-sv-apastalo-jokubo-baznycia/3481
Waypoint

Punia - kraštotyrinė etnografinė ekspozicija „Punia amžių bėgyje“Punios miestelyje įsikūrusi kraštotyrinė etnografinė ekspozicija „Punia amžių bėgyje“ . Ekspozicija pristato mietelio, mokyklos ir vietos žmonių istoriją. Ekspozicijos puošmena – XIX a. ir XX a. pr. namų apyvokos daiktai, lino kelio senovinius medinius įrankius, senovinį mokyklos suolą , kurios padovanojo puniškiai. Čia rasite Punios šviesuolių išleistas knygas. Jei nesate matę medinių rogučių, būtinai užsukite. Ekspozija pradžiugins tiek vaikus , tiek suauguasius.
Dėl apsilankymo tartis išanksto telefonu +37065640657.
Adresas: Kauno g. 3, Punia, Alytaus r.
Koordinatės: 54.512368, 24.096758
https://www.alytusinfo.lt/lankytinos-vietos/krastotyrine-etnografine-ekspozicija-punia-amziu-begyje/
Waypoint

Punia - Panemunės dzūko pirkiaPunios – Panemunės dzūkų pirkią, įsikūrusią Punioje, Kauno gatvėje (šalimais bažnyčios). Joje rasite atkurtą XIX a. pab. dzūkų gyvenimo aplinką. Čia vyksta edukacinės programos, kurios metu programos lankytojai patys gali susimalti miltų senovinėmis girnomis ir išsikepti blynų pagal autentišką receptą. Čia taip pat iš tarkuotų bulvių kepamos nepamirštamo skonio dzūkiškos bandos, jos dedamos ant džiovintų kopūstų lapų ir šaunamos į duonkepį. Bandos valgomos su „daryciniu“ iš naminės varškės ir grietinėlės.Dzūkų pirkioje ruošiami advento ir gavėnios pasninkinių valgių ir papročių pristatymas.
Norintiems edukacinės programos, reikalinga registracija tel. +37061145791.
Adresas: Kauno g. 3, Punia, Alytaus r.
https://www.lithuania.travel/lt/facility/riebiausi-blynai-punios-panemunes-dzuko-pirkioje
https://www.alytusinfo.lt/lt/ekskursijos-ir-marsrutai/edukacines-programos/edukaciniai-mokymai-punios-panemunes-dzuko-pirkioje
Waypoint

Punia - Maisto prekių parduotuvėDarbo laikas I-VI 09:00 - 20:00
VII 09:00 - 18:00
Waypoint

Punia - Kavinė/parduotuvė 'Nemuno vingis'

Parduotuvės darbo laikas 09:00 - 20:00 kiekvieną dieną.
Kavinė dirba iš anksto susitarus tel.: 862210885
Waypoint

Punia- WC

Miestelis turi viešą WC. Jis pastatytas už autobusų stotelės.
Kraštotyrinė ekspozicija ir kavinė “Nemuno vingis” taip pat leidžia pasinaudoti WC.
Waypoint

Silgionys - Silgionių ,,akmuo su pėda', vad. Čebatėlio akmeniu

Silgionių ,,akmuo su pėda", dar vadinamas Čebatėlio akmeniu
Silgonių miestelyje, Šavašos upelio vagoje yra akmuo su pėda.Akmens ilgis - 2,17 m, plotis - 1, 63 m, aukštis (gylis) 1,20 m, perimetras 6 m.Gamtos paveldo objektas. Pasak padavimų, pėdas akmenyse paliko Dievas, Jėzus Kristus, Marija, velniai ar kiti asmenys, kada jie vaikščiojo po Žemę ir akmenys dar buvo minkšti. Tai pabrėžiama daugelyje padavimų apie pėdų akmenyse kilmė. Etiologinės sakmės taip pat pasakoja, jog akmenys buvo minkšti ir augo. Nežiūrint, kam pasakojimuose pėdos akmenyse priskiriamos , tie įdubimai vadinami "pėdomis".Senovėje pėdose susirinkusio lietaus vanduo "kraujo" buvo naudojamas gydymo tikslais, tikint nepaprastomis jo savybėmis.
Waypoint

Raižiai - Alytaus apskrities Totoriu bendruomeneRaižiuose, šalimai mečetės rasite bendruomenės namus.

Adresas: Raižių k., Punios sen., Alytaus r.
Telefonas: 868656801
Waypoint

Raižiai - Raižių kaimo totorių pirmosios senosios kapinėsRaižiai –senasis totorių miestelis. Raižių kaime 1630 m. buvo apei 44 totorių namai, o tarpukariu čia buvo totorių musulmonų parapija. Totorių raiteliai padėjo Vytautui Didžiajam kovoti su Lietuvos priešais. Šiandien nepriėjus Raižių miestelio, šalia vieškelio, rasite tik akmenį menantį totorių pirmąsias kapines. Tai valstybės saugomas objektas.
Waypoint

Raižiai - Raižių kaimo totorių penktosios senosios kapinėsRaižių kaimo totorių penktosios senosios kapinės, dar vadinamos Beliavščizna
Raižiai –senasis totorių miestelis. Raižių kaime 1630 m. buvo apei 44 totorių namai, o tarpukariu čia buvo totorių musulmonų parapija. Totorių raiteliai padėjo Vytautui Didžiajam kovoti su Lietuvos priešais. Šiandien penktąsias kapines rasite šiek tiek toliau už miestelio kapinių, paėjus miško keliuku 200m. pastebėsite visą kalnelį nuklotą senais akmenimis, menančiais antkapius. Tai valstybės saugomas objektas.

Waypoint

Raižiai - Raižių kaimo totorių antrosios senosios kapinėsRaižių kaimo totorių antrosios senosios kapinės, dar vadinamos Akmenica
Raižiai –senasis totorių miestelis. Raižių kaime 1630 m. buvo apei 44 totorių namai, o tarpukariu čia buvo totorių musulmonų parapija. Totorių raiteliai padėjo Vytautui Didžiajam kovoti su Lietuvos priešais. Šiandien antrąsias kapines rasite nepriėjus Raižių miestelio, šiek tiek toliau nuo pagrindinio kelio, pamiškėje. Tai valstybės saugomas objektas.

Waypoint

Raižiai - Raižių kaimo totorių trečiosios senosios kapinėsRaižiai –senasis totorių miestelis. Raižių kaime 1630 m. buvo apei 44 totorių namai, o tarpukariu čia buvo totorių musulmonų parapija. Totorių raiteliai padėjo Vytautui Didžiajam kovoti su Lietuvos priešais. Šiandien jas rasite šiek tiek toliau už Vytauto Didžiojo paminklo, paėjus vieškeliu.
Waypoint

Raižiai - Paminklas Vytautui DidžiajamĮeinant į Raižius pasitinka paminklas, skirtas Lietuvos Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui ir 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms paminėti.
Tai daugiau kaip penkių metrų aukščio iš pilko granito iškalta stela. Paminklas įprasmina lietuvių ir totorių bendrą kovą už Lietuvos valstybės nepriklausomybė. 1410 m. liepos 15 dieną, kartu su Lietuvos ir Lenkijos kariuomenėmis su kryžiuočiais kovojo ir totorių raiteliai, vadovaujami Aukso Ordos chano Tochtamyšo sūnaus caraičio Dželai-ed-Dino. Paminklo viršuje iškalti Gedimino stulpai ir totorių simbolis – Tarak Tamga. Vidurinėje paminklo dalyje iškalti skaičiai: 1392-1430 ( Vytauto Didžiojo valdymo metai), 1397 (totorių atsikėlimo į LDK metai, 1410 (Žalgirio mūšio metai). Apatinėje paminklo dalyje iškalti žodžiai „Vytautas Didysis – Lietuvos valdovas“.
Waypoint

Raižiai - Raižių mečetėRaižių mečetė – totorių mečetė Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, Raižių kaime. Ji yra medinė, stačiakampio plano, su penkiasieniu priestatėliu – michrabu – galiniame fasade, trišlaičiu skardiniu stogu. Prieangis per visą pastato plotį. Iš jo patenkama į vyrų ir moterų sales. Vyrų salė dešinėje pusėje, moterų – kairėje. Jos atskirtos siena. Virš įėjimo vyrų ir moterų salėse – balkonas su baliustrada. Grindys išklotos maldos kilimėliais. Joje stovi seniausias žinomas minbaras (sakykla). Minbaras perkeltas iš sudegusios Bazorų mečetės. Sakykla gausiai puošta kaligrafiniais rašmenimis ir augaliniais ornamentais. Šiandien pamaldos vyksta retai, vietos musulmonai čia susirenka per didžiąsias šventes. Mečetė pirmą kartą šaltiniuose paminėta 1663 m., dabartinė pastatyta 1889 m. Renovuota 1993 m. Prie mečetės sumontuoti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Mečetė yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas.

Adresas: Vytauto g. 9, Raižių k., Punios sen., Alytaus r.
Telefonas: +370 686 56 801

https://lt.wikipedia.org/wiki/Rai%C5%BEi%C5%B3_me%C4%8Det%C4%97
https://www.alytusinfo.lt/lt/lankytinos-vietos/idomios-vietos/raiziai?tpl=print

Waypoint

Raižiai - Raižių kaimo totorių ketvirtųjų senųjų kapinių dalis

Raižių kaimo totorių ketvirtųjų senųjų kapinių, dar vadinamų Ziretka, dalis
Waypoint

Alytus - Klebono akmuo

Už Alytaus tilto, už pievelėje stovinčių skulptūrų takas lenda į mišką, kur nuveda iki dešiniojo Nemuno kranto, netoli kurio ramią vandens tėkmę drumsčia kyšantis mitologinis akmuo. Senoliai pasakoja, kad seniai seniai, šalyje siautė maras. Vietinis kunigas surinko iš gyvų gyventojų pinigus ir išplaukė Nemuno aukštupiu pirkti grūdų. Tačiau kelionė užtruko, o gyventojai nuo bado mirė vienas po kito. Nesulaukę kunigo, jį pradėjo keikti, kad šis pasielgęs nesąžiningai. O kai kunigas su savo laivo įgula priartėjo prie Alytaus, pakilo didelis viesulas, trenkė žaibas į laivą ir šis akmeniu pavirto. Vėliau šį akmenį žmonės „Klebono“ akmeniu praminė.
Vieta: Alytus
http://nesedeknamuose.lt/tag/klebono-akmuo/
Waypoint

Alytus - Alytaus pėsčiųjų tiltas

Waypoint

Alytus - Alytaus Piliakalnis

Alytaus piliakalnį iš vakarų ir šiaurės vakarų juosia Alytupio slėnis, iš pietų – Nemunas, iš rytų ir Šiaurės rytų – daubos. Piliakalnis stūkso dešinėje kelio pusėje, einant Camino lituano keliu, priešais Alytaus pėsčiųjų tiltą. Kalno šlaitai statūs, 20–25 m, tik rytiniai 5–6 m aukščio. Aikštelė keturkampė, 25 x 15 m dydžio. Jos rytinį pakraštį puslankiu juosia 40 m ilgio, 2,5 m aukščio pylimas. Nenaudota kalvos pietvakarių dalis nuo piliakalnio atskirta giliu grioviu.
Aikštelės pietinėje ir vakarinėje pusėje yra 2 m pločio ir 1 m gylio Pirmojo pasaulinio karo apkasai. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio viduriu – XIV a.
Waypoint

Alytus - Alytaus poliklinika

Adresas: Naujoji g. 48, Alytus 62381
Telefonas: (8-315) 36603
Pas suaugusiųjų gydytojus
darbo dienomis nuo 7.00 iki 12.00 220 kabinete, tel. (8 315) 36 603, 39 886, mob. tel. 8 698 27 348.
šeštadieniais nuo 9.00 iki 12.00 tel. (8 315) 36 603.
Poliklinikos nedarbo metu kreiptis į Alytaus S. Kudirkos ligoninės priėmimo skyrių, Ligoninės g. 12, Alytus.

http://www.apoliklinika.lt/kontaktai-2/
Waypoint

Alytus - Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė

Waypoint

Alytus - Alytaus Šv. Angelų sargų bažnyčia

Medinė Šv. Angelų Sargų bažnyčia stovi Alytaus miesto centre, aukštumoje, todėl dominuoja kraštovaizdžio panoramoje.Tikslių duomenų apie pirmuosius katalikų maldos namus šioje miesto dalyje nėra. XVIII a. minima čia veikusi Šv. Onos koplyčia. 1825–1830 m. šalia pastatyta varpinė. 1830 m. pastatyta nauja stačiakampio plano medinė bažnyčia, aštuonkampiu bokšteliu. Jai suteiktas Šv. Angelų Sargų titulas. Iki 1860 m. pastatyta nauja medinė varpinė. 1878 m. bažnyčia padidinta. Klebonas Mykolas Migauskas 1905 m. bažnyčią pailgino, apkalė lentomis, aptvėrė šventorių. Po Antrojo pasaulinio karo klebonas Leonardas Kavaliauskas bažnyčią suremontavo.Bažnyčia turi neoklasicizmo ir neobaroko bruožų, lotyniško kryžiaus plano, su stačiakampe apside, bokšteliais. Dabartinė Šv. Angelų Sargų bažnyčia yra lotyniško kryžiaus formos plano. Cokolis – akmenų mūro, sienos – medinės, stogas dengtas skarda.
Bažnyčios interjere vyrauja neobaroko stiliaus bruožai, ryškiausiai matomi penkių altorių ansamblyje. Bažnyčios vidaus erdvę į tris navas dalija keturi ant aukštų cokolių stovintys stulpai, puošti mišraus tipo kapiteliais.

Adresas: Savanorių g. 14, Alytus 62142
Telefonas: (8-315) 52238
Waypoint

Alytus - Turizmo informacijos centras

Adresas:S. Dariaus ir S. Girėno g. 1-33, Alytus 62137
Darbo laikas: I-IV: 09:00-18:00; V: 11:00-24:00.
Telefonas : (8-315) 52010
Waypoint

Alytus - Alytaus centrinis paštas

Adresas: Pulko g. 12, Alytus 62001
Darbo laikas: I-V: 08-18; VI: 09-14.
Telefonas:  (8-315) 52962
Waypoint

Alytus - Picerija 'Miami Pizza House'

Adresas: Vilniaus g. 6, Alytus 62137
Darbo laikas: I-IV: 11:00-23:00;
V: 11:00-24:00;
VI: 12:00-01:00;
VII: 12:00-22:00
Waypoint

Alytus - Užeiga 'Palermo Pub'

Adresas: Rotušės a. 16-17, Alytus
Telefonas: (8 315) 51954
Waypoint

Alytus - Užeiga 'Dzūkų alaus restoranas'

Adresas: Vilniaus g. 35, Alytus 62112
Darbo laikas: I-IV: 11:00-23:00; V: 11:00-01:00; VI: 11:00-01:00; VII: 11:00-22:00.
Telefonas: (8-601) 90888
Waypoint

Alytus - Kavinė 'Pušis'

Adresas: Vilniaus g. 16, Alytus 62112
Darbo laikas: I-IV: 10:00-22:00; V: 10:00-03:00; VI: 11:00-03:00; VII: 11:00-22:00.
Telefonas: (8-694) 02400
Waypoint

Alytus - Kepyklėlė '101 kepyklėlė'

Adresas: Naujoji g. 90-1, LT-62388, ALYTUS
Telefonas:+370 (699) 29954
Darbo laikas: I-V: 08.00 - 19.00; VI: 08.00 - 17.00.
www.101kepyklele.lt
Waypoint

Alytus - Užeiga 'Carpe diem'

Alytus - Užeiga "Carpe diem"

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут