Координаты 231

Загружено 2 апреля 2020 г.

Записано апреля 2020

-
-
70 м
20 м
0
7,2
14
28,95 км

Просмотрено 2 раз, скачано 0 раз

рядом с Lazdynė, Kauno apskritis (Lietuva)

Waypoint

Panevėžiukas - Gaižuvelės sodyba

Waypoint

Raudondvaris - būsima nakvynės vieta

Vis dar įrenginėjama
Waypoint

Zacyšius - Zacyšiaus dvaras

Kauno r. Babtų sen. dvaro sodybos fragmentai yra apie 2,5 km nuo Kauno–Klaipėdos greitkelio, prie Striūnos upelio tvenkinio. Zacišius – registrinė paveldo vertybė. Iš viso dvaro liko tik rūmai, statyti XIX–XX a. sandūroje. Tai vienaaukštis pastatas, sumūrytas iš raudonų, vadinamųjų trupinių, plytų, stogas dengtas čerpėmis. Restauruotas.

Valdos priklausė Korevų giminei. Iš Jonušo Korevos dvarą nusipirko Antanas Dičmonas – paskutinysis šių žemių savininkas. Pokariu buvusiame Zacišiaus dvare įsikūrė Panevėžiuko tarybinis ūkis. 1988 m. rūmus nupirko „Kauno audinių“ fabrikas, ketinęs čia įrengti poilsiavietę. Pagal Kauno paminklų restauravimo projektavimo instituto projektą (archit. R. Miliūkštis) 1989–1990 m. atnaujino rūmų pastatą, šalia pastatė kelis dviaukščius kotedžus, teritoriją aptvėrė senovę imituojančia raudonų plytų tvora su prašmatniais vartais. Visko, ką buvo numatę, „Kauno audiniai“ įrengti nespėjo – subankrutavo. Šiuo metu pastatai – privati nuosavybė.

Šaltinis: https://www.krs.lt/savivaldybe/rajonas/kulturos-paveldas/zacysiaus-dvaras/
Waypoint

Piepaliai - Piepalių piliakalnis

Piepalių piliakalnis
Piliakalnis įrengtas Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinės terasos kyšulyje. Aikštelė trikampė, orientuota šiaurės vakarų–pietryčių kryptimi. Pylime daug perdegusio smulkaus molio tinko. Šlaitai statūs, apie 15 m aukščio. Rytinėje piliakalnio papėdėje 2 ha plote yra papėdės gyvenvietė. Piliakalnis datuojamas I–II tūkst. pr.
Šaltinis: https://www.kaunorajonas.lt/lankytinos-vietos/piepaliu-piliakalnis/
Waypoint

Babtynas - Žemaitkiemio dvaras

Dvarą prie Babtyno kaimo dešiniajame Nevėžio krante  XVI a. įkūrė Šiukštos. Vėliau dvaras priklausė Andriui Vilimavičiui ir Jokūbui Sauginavičiui. Nuo 1697 m. visą šimtmetį dvarą valdė Prozorai. Iki jų valdymo pirmieji dvaro rūmai ir kiti pastatai buvo mediniai, laikui bėgant ne kartą rekonstruoti ir perstatyti. Tik valdant Prozorams, maždaug nuo 1730 m., prasidėjo mūrinių statinių epocha. Babtynas tapo reprezentaciniu dvaru. Rūmai buvo didingi, su dviejų aukštų frontonu, balkonais antrame aukšte, 28 kambariais ir gynybiniu bokštu. Tuo pat metu pastatytas ir lobyno pastatėlis. 1797 m. Babtynas su Sitkūnų kaimu parduotas Burhardui fon Korfui. Netrukus dvarą įsigijo kunigaikščiai Giedraičiai, valdę jį iki 1830 m. Tuomet dvarą nupirko grafai Benediktas Emanuelis ir Vanda Tiškevičiai, susituokę 1820 metais. Naujasis savininkas 1846 – 1849 m. buvo gubernijos bajorų maršalka. Tiesa, dvarininkas po pralaimėto 1863 metų sukilimo pasitraukė į Paryžių ir ten mirė 1866 metais, nepalikęs nė vieno vyriškos lyties paveldėtojo. Paskutinis dvaro šeimininkas – generolas Vladas Nagevičius (1881 – 1952) čia gyveno 1922 – 1944 metais. 20 ha žemės gavo už Lietuvos kariuomenės kūrimą; vėliau nusipirko daugiau žemės. Jo pavyzdinis ūkis garsėjo erdviomis arklidėmis, kuriose buvo laikomi veisliniai žirgai. Visą dvaro ūkį tvarkė jo žmona Veronika. Stengėsi atgaivinti senąsias tradicijas, taikliai priderindamas jas prie tuometinio gyvenimo ritmo. Dvaras garsėjo Joninėmis, į kurias suvažiuodavo Kauno inteligentija ir valstybės vadovai. Savaitgaliais, nusamdęs garlaiviuką, jis Nevėžiu atsigabendavo svečių iš Kauno – aktorių, dailininkų, muzikų, poetų.

Nuo 1999 prasidėjo naujas 500 metų senumo Babtyno - Žemaitkiemio dvaro gyvenimo etapas.
Šaltinis: https://www.pamatyklietuvoje.lt/details/zemaitkiemio-dvaras/1582
Waypoint

Kačiūniškė - Kačiūniškės dvaras

Kačiūniškės dvaras buvo Kačiūniškėje, Kauno rajone, dešiniajame Nevėžio krante.
Šiuo metu yra išlikę rūmai, tarnų namas, svirnas. Dvaro sodyba įtraukta į Kultūros vertybių registrą (unik. kodas 166).
Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kačiūniškės_dvaras
Waypoint

Kačiūniškė - Tradicinių amatų centrasTai Kauno rajono muziejaus filialas. Lauko ekspozicijose lankytojai gali susipažinti su XIX–XX a. technika, etninės kultūros eksponatais: įvairiais traktoriais, prieškarinėmis kuliamosiomis mašinomis, javų malūnais, brikeliais, „lineika“, fajetonais, arklinėmis rogėmis, stogų dengimui skirtų skiedrų gaminimo staklėmis, 100 metų senumo kojinėmis medžio tekinimo staklėmis, 35 iš įvairių šalių atvežtais varikliais ir gausybe kitų eksponatų. Sukauptos varinių ir žalvarinių indų bei kitų senovės buities reikmenų kolekcijos.

Darbo laikas: II–VI 9.00–17.30
Šaltinis: https://www.kaunorajonas.lt/lankytinos-vietos/tradiciniu-amatu-centras-kauno-rajono-muziejaus-filialas/Waypoint

Biliūnai - Onupis

Kaimo turizmo sodyba.
Waypoint

Bernatoniai - Bernatonių piliakalnis

Waypoint

Raudondvaris - Raudondvario dvaras

Waypoint

Raudondvaris - Raudondvario oranžerijos restoranas

Waypoint

Raudondvaris - Kauno rajono muziejus

Waypoint

Kaunas - Raudondvario šv. kūdikelio Jėzaus Teresės bažnyčia

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут