Sergo Ulpus

Время  30 минут

Координаты 1845

Uploaded 10 августа 2019 г.

Recorded августа 2019

-
-
83 m
31 m
0
15
31
61,31 km

Просмотрено 3 раз(а), скачено 1 раз(а)

рядом с Sõra, Põlvamaa (Estonia nutome)

Waypoint

Ahja / Aarnaorg

Waypoint

Ahja / Lääniste sild

Waypoint

Tilleoru matkarada (4,5 km)

Tilleoru matkarada kulgeb mööda jõelammi, läbib palumetsad ja salukuusikud, jõuab Merioone allikani. See on siinsetest allikatest üks veerohkemaid: vooluhulk võib eri aastatel ja aastaaegadel olla 16-23 l/s.
Waypoint

Eesti Maanteemuuseum

Ajalooline Varbuse postijaam ning uudne vabaõhu-näitusekeskkond TEEAEG tutvustavad interaktiivsete väljapanekute kaudu teede ja liikumisviiside arengut. Avastamisrõõmu pakub tõeline mini-liikluslinn, suur valik erinevaid kaherattalisi, uhke masinahall, kaasahaaravad näitused ning ajas saab rännata mööda ajaloolist teeruumi. Suvel toimuvad mitmed suurüritused ning augustis suveteater. Eesti Maanteemuuseum ja Postitee esindavad ühte Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga ning mida soovitatakse ajaloo- ja loodushuvilistel külastada.
Waypoint

Varbuse Teemaja

Varbusel ajaloolise Postitee ääres Eesti Maanteemuuseumi sisehoovi endistes talliruumides ootab Sind Varbuse Teemaja! Omanäoline söögikoht pakub ehedat eesti toitu ning silmailu kunstinäitusest. Keha kinnitama on oodatud nii grupid kui ka kõik üksikkülastajad! Kiiremaks gruppide teenindamiseks palume eelnevalt valida endale meelepärased road meie grupimenüüst.
Waypoint

Metsa-Lukatsi puhketalu

Metsa-Lukatsi talu Lõuna-Eestis Põlvamaal Postitee ääres pakub majutust 5-liikmelisele perele. Suvisel ajal kuni 20-le inimesele telkimiskohad. Külastajate käsutuses on endine aidahoone, kus on kaminaga puhkeruum ning hobusetall, milles nüüd ärklituba koos kaasaegse köögi ja aurusaunaga. Meil on võrkpalliplats, grillimisnurk, tiigi kaldal ootab traditsiooniline saun. Kogu kompleksi broneeritakse ühele seltskonnale. Privaatne puhkus just sinule!
Waypoint

Kiuma talu puhkemaja

Puhkemaja on mõeldud neile, kes tahavad nautida puhkust sõpradega või perekonnaringis, loobumata seejuures harjumuspärastest mugavustest. Pakume Teile ennekõike privaatsust loodussõbralikus, rahulikus keskkonnas ning võimalust planeerida oma puhkuse aktiivset osa vastavalt meeleolule.
Waypoint

Viia-Jaani labürinditalu

Labürindid on pühad geomeetrilised kujundid, mida on kasutatud juba 3000...4000 aastat ja seda erinevates maailma paikades. Kuigi täpselt pole teada, mis eesmärgil kunagi labürinte ehitati, võib arvata, et need on mõeldud mediteerimise, enesessesüüvimise ja palvetamise ajal läbimiseks. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevaid kiviringe, mille motiivid on võetud maailma eri paigust. Külastajatel on kohapeal võimalik kogeda mitme labürindi ja kivispiraali toimet ning õppida tundma selliste väepaikade kasutamist.
Waypoint

Ala-Juusa puhkemaja

Ala-Juusa puhkemaja asub väikese järve kaldal. Kahekorruselise palkmaja esimesel korrusel on kaminaruum, kuhu mahub pidu pidama 30 inimest, kööginurk ja saun eesruumiga. Teisel korrusel on 2 tuba majutuseks 8-le inimesele. Õues on kümblustünn, mille kasutamine on eriti ahvatlev talvel, kui õues on parajalt külm. Pakume toitlustust eelneval tellimisel. Lähedal asuvad matkarajad ja muuseumid. Olemas supluskoht, saun ja saunavihad, lõkkeplats, grillimiskoht, sõudepaat, vesikirbud, paintball vaba aja veetmiseks ja lõõgastuseks.
Waypoint

Pizza Olive

Pizza Olive on ajaloolisele Postiteele jäävas Ihamaru vanas kõrtsihoones tegutsev külakohvik, mis pakub Sulle ehedat toitu. Pitsa küpsetatakse tõelises puuküttega pitsaahjus, pasta valmistatakse kohapeal ja limonaadki on enda tehtud.
Waypoint

Ihamaru pood

Waypoint

RMK Palojärve telkimisala

Hea koht metsapuhkuseks ja ujumiseks. Suviti sageli rahvarohke.
Waypoint

RMK Palojärve lõkkekoht

Hea koht metsapuhkuseks.
Waypoint

Põlva Talurahvamuuseum

Põlva Talurahvamuuseum on omanäoline vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis, kus saab tutvuda 19. sajandi lõpukümnendite ja 20. sajandi alguse kooli- ja talueluga ning kohaliku omavalitsuse tekkelooga Eestis. Tüüpiline vallakeskuse hoonestus kujunes siin välja 19. sajandi lõpul. Muuseumi 5 ha suurusel territooriumil on võimalik näha kooli-, kohtu-ja vaestemaja koos kõrvalhoonetega, magasiaita, rehielamut ning popsitalu, samuti hollandi tüüpi tuulikut. Eksponeeritud on põllutöömasinaid ja sõidukeid.
Waypoint

Koorvere vesiveski

Waypoint

RMK Voorepalu lõkkekoht

Mõnus peatuspaik teelisele.
Waypoint

Vastse-Kuuste pood

Waypoint

Valgemetsa puhkemaja

Lisaks ilusale ja ajaloolisele majale on meil grillmajad, lõkkeplats, saun majas, tünnisaun jõeääres ja pallimängude plats. Külalisi mahutab maja ca 30 ja voodikohtasid pakume kuni 24 inimesele. Majas asub veel söögituba ja köök kus on mugav pidulauda ette valmistada ja külalisi kostitada.
Waypoint

Valgemetsa raudteesilla kärestik

Tehniliselt keerukas koht Valgemetsa raudteesilla all. Läbimine kaldajulgestusega või vedada kanuu ümber kärestiku.
Waypoint

Valgemetsa kärestiku puhkekoht

Waypoint

Tikuta veskikoht

Veskikoha juures S-kujuline kergelt läbitav kärestik.
Waypoint

Tikuta puhkekoht

Waypoint

Kassioru puhkemaja

Kassioru Puhkemaja asub Euroopa idapiiri lähistel, kauni Lõuna-Eesti looduse keskel – Põlvamaal, Kiidjärvel. Meie juures on võimalus nii rahulikult lõõgastuda kui aktiivselt puhkust veeta. Võimalus on ujuda järves või jões, käia saunas või mõnuleda kümblustünnis, matkata kanuu või paadiga, harrastada aerusurfi või püüda kala. Kõikidele majutujatele on sõudepaadi kasutamine tasuta. Nauditav puhkus on meie juures garanteeritud!
Waypoint

Kiidjärve vesiveski

Kiidjärve vesiveski on ehitatud 1914. aastal. Veski oli Eesti suurimaid ja võimsamaid. Jahuveskiga samasse kompleksi kuulus ka teiselpool Ahja jõge paiknenud saeveski, mis hävis 1962. aastal tulekahjus. Veski kuulus ajaloolise Kiidjärve mõisa juurde, mille ajalooline nimetus oli Kiddijerw. Veski töötas kuni 1979. aastani. Aastatel 1987-1988 ehitati veskile uus pais ja 1991. aastal alustas see uuesti tööd. Veski seiskus uuesti 1990-ndate aastate keskel. Veski kuulub eraomandisse ja on vaadeldav väljastpoolt.
Waypoint

Kiidjärve puhkekoht

Комментарии

    You can or this trail