fark60
47 5 15
-
-
590 m
522 m
0
6,2
12
24,94 km

Просмотрено 2563 раз(а), скачено 1 раз(а)

рядом с Tatar, Tokat (Türkiye Cumhuriyeti)

Devlet Su İşleri tarımsal sulama kanalının suladığı Üzümören - Bağlarbaşı - Dereköy arazisinin bir bölümünün (25 km.) motocross ve ATV rotasıdır. Bahsi geçen arazide sebze - meyve yetiştiriciliği yapılır.

Rotadaki Zorluklar: Rota üzerindeki yollardan "yaz mevsiminde, haftanın belli günleri" çiftçilerin tarımsal sulama yapmaları nedeniyle yolun büyük bir bölümünü kaplayacak şekilde su akabilir. Yollardan akan bu sular nedeniyle parkur sadece cross motorlar ve ATV ile tamamlanabilir. Büyük enduro motorlar ile bu parkurun tamamlanması çok zordur, tavsiye edilmez. Ayrıca yaz mevsiminde yollardan akan sular nedeniyle pantolonların dizden aşağısı ıslanacaktır. Bu nedenle yedek elbise ve su geçirmez bot veya outdoor tozluklar ile yola çıkılması tavsiye olunur.

Rotadaki Güzellikler: Rota üzerindeki Kaz Gölü Milli Parkı görülmeye değerdir. Kaz Gölü'ne gidildiğinde gözetleme kulesine çıkılıp manzara seyredilebilir, burada bir süre dinlenilir.

Yaz aylarında rota üzerinde çiftçilerden her türlü meyve-sebze alınabilir.

Harika bir motocross rotası olup doğa severler için unutulmaz bir gün yaşatacaktır. Rota tamamlandığında şehir hayatının stresinden eser kalmaz.

Detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz: 0533 482 12 38

Ahmet Selim


Waypoint

Dereköy Sebze Hali

Waypoint

Petrol Ofisi

Waypoint

Üzümören Kasabası Sebze Hali

Waypoint

Çoban Restorant

Waypoint

Petrol Ofisi

Озеро

Kaz Gölü Milli Parkı Gözetleme Kulesi - Dinlenme Yeri

Kaz Gölü fotoğrafları için bakınız: http://galeri.netfotograf.com/fotograflar.asp?foto=kaz%20g%F6l%FC http://www.fotokritik.com/arama/kaz%20g%C3%B6l%C3%BC

1 comment

  • Ahmet Burak GÜRPINAR 29.05.2015

    Benim köyüme giden yolun resimlerini çekmişsiniz. Resimler çok güzel elinize sağlık. https://tr.wikiloc.com/arazi-motorsikleti-rotalari/tokat-pazar-derekoy-baglarbasi-uzumoren-kanal-alti-motocross-rotasi-6622198/photo-3742476

You can or this trail