-
-
2 046 м
77 м
0
29
59
117,1 км

Просмотрено 1081 раз, скачано 8 раз

рядом с Pınarlı, Rize (Türkiye)

Özellikle Pokut'a çıkış zor. Yola bu yüzden 'Macera Yolu' diyorlarmış, onu anladım:) Bulutların altından bulutların üstüne çıktık. Arada sisli bir ortam ve yer yer yağışlıydı. Tek bir çıkışta farklı koşullarda sürüş deneyimi için kesinllikle tavsiye ederim. İnişte her ne kadar motor freni ile insem artçımın da olması sebebiyle arka fren şişti ve inişin yarısında 15 dakikalık bir mola vermek zorunda kaldık. Bu esnada yolun kenarını sarmış böğürtlenlerden yiyerek enerji topladık ve sonrasında yola devam ettik.

Zilkale ve Ayder için söylenecekler belli aslında. Turistik yerleri sevenler için gidilmesi basit ve güzel yerler. Bizim için çok kalabalıktı. Pek oyalanmadık oralarda. Sadece görmüş olmak için gittik desem yalan olmaz sanırım. Buralarda öne çıkan şeyler;

Zilkale yolu çok güzel ve sürmesi çok keyifli bir yol. Hafta içi gidilirse daha boş olur ve keyif daha çok artar diye düşünüyorum.

Ayder Yaylası'nda ise 'Ihlamurlar Altında' adında bir kamping vardı. Ayder merkezin sonlarına doğru bulabilirsiniz. Burada muhlamayı denedik ve işletmecisiyle sohpet ettik. Ayder'deki o hınca hınç binaların içerisinde resmen kurtarılmış bir yer olarak kalmış. Kesinlikle buraya gitmenizi ve açık alandaki masalarında oturup muhlama yemenizi ve şelalenin sesini dinlemenizi tavsiye ederim. Hava çok sisli olduğundan yaylaya çıkmadık. Zaten Pokut'a çıkış bize yetmişti:) Hava güzelse devam edip yaylaya gidebilirsiniz. Bu rotada orası yok. Ama toprak yol yayla evlerine kadar devam ediyor.

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут