-
-
880 m
80 m
0
11
21
42,69 km

Просмотрено 1470 раз(а), скачено 31 раз(а)

рядом с Üvezli, Yalova (Türkiye)

Yalova Termal- Sudüşen Şelalesi-Delmece Yaylası-Dipsiz Göller-Erikli Yaylası

Yol genel olarak düzgün, Termal'den Sudüşen'e kadar çıkan yolu ilk kısmını stabilize/asfalt olan değil yeni açılmış toprak yolu kullanarak geçtik. zemin, Yeni eşelenen toprak olduğundan yağmurlu havalarda balçık çamura dönmeye elverişli gevşek bir zemin. Kuru havalarda sıkıntı yok.

Sudüşen'den sonra yine stabilize yol ile devam ettik ancak 5. KM'de (Yeşilvadi Alabalık tesislerini geçtikten sonra) Delmece'ye doğru çıkan yine yakın zamanda açıldığını tahmin ettiğimiz başlangıcı Termal girişinde yola benzer bir zemine sahip toprak yoldan devam ettik. Bu yol üzerinde su kanalı ve Orman işlerinin çalışmalarından dolayı ara ara iş makinaları düzeltme durumu var.

Rota genel olarak çok keyifli özellikle stabilize yol dışında tercih ettiğimiz toprak yollar bizi mest etti, doğa ve yol iç içe geçmiş gibiydi kesinlikle tavsiye ederiz.

Bu rota aslında pek de Off-road rotası değil, 3-4 çamur geçişi ve bir kaç çukur dışında zorlayıcı bir yanı yok. Çamur geçişleri için 4 çeker bir araç kesinlikle gerekli, benim kullandığım lastikler MT veya AT değildi, (Pirelli Scorpion verde Allseason, %10 ayarında MT olduğu rivayet edilen bir lastik) gayet iyi bir çekiş ile sorunsuz rotayı tamamladık. Mevsime bağlı olarak kuru yaz aylarında binek bir araç bile bu rotada ilerleyebilir.

Not: Rota üzerinde Dipsiz göle bir yol olabilir denilen noktada araçla geçilebilecek bir yol yoktur, bizim gibi şansınızı denemeyin, çok dar bir ağaçlık alanda sıkıştık.. Yürüyerek geçiş mümkün..
Waypoint

sudüşen Şelalesi

Waypoint

Delmece Yaylası

Waypoint

Erikli Yaylası Dipsiz göller

Waypoint

Dipsiz göl tarafına bir yol olabilir

Waypoint

Erikli Şelaleleri (Çifte Şelale)

1 comment

You can or this trail