-
-
81 м
53 м
0
1,4
2,7
5,47 морская миля

Просмотрено 65 раз, скачано 2 раз

рядом с Koorvere, Põlvamaa (Estonia nutome)

Маршрутная точка

Ahja / Koorvere sild

Маршрутная точка

Ahja / Kiidjärve veskitamm

Маршрутная точка

Koorvere vesiveski

Маршрутная точка

Valgemetsa puhkemaja

Lisaks ilusale ja ajaloolisele majale on meil grillmajad, lõkkeplats, saun majas, tünnisaun jõeääres ja pallimängude plats. Külalisi mahutab maja ca 30 ja voodikohtasid pakume kuni 24 inimesele. Majas asub veel söögituba ja köök kus on mugav pidulauda ette valmistada ja külalisi kostitada.
Маршрутная точка

Valgemetsa raudteesilla kärestik

Tehniliselt keerukas koht Valgemetsa raudteesilla all. Läbimine kaldajulgestusega või vedada kanuu ümber kärestiku.
Маршрутная точка

Valgemetsa kärestiku puhkekoht

Маршрутная точка

Tikuta veskikoht

Veskikoha juures S-kujuline kergelt läbitav kärestik.
Маршрутная точка

Tikuta puhkekoht

Маршрутная точка

Kassioru puhkemaja

Kassioru Puhkemaja asub Euroopa idapiiri lähistel, kauni Lõuna-Eesti looduse keskel – Põlvamaal, Kiidjärvel. Meie juures on võimalus nii rahulikult lõõgastuda kui aktiivselt puhkust veeta. Võimalus on ujuda järves või jões, käia saunas või mõnuleda kümblustünnis, matkata kanuu või paadiga, harrastada aerusurfi või püüda kala. Kõikidele majutujatele on sõudepaadi kasutamine tasuta. Nauditav puhkus on meie juures garanteeritud!
Маршрутная точка

Kiidjärve vesiveski

Kiidjärve vesiveski on ehitatud 1914. aastal. Veski oli Eesti suurimaid ja võimsamaid. Jahuveskiga samasse kompleksi kuulus ka teiselpool Ahja jõge paiknenud saeveski, mis hävis 1962. aastal tulekahjus. Veski kuulus ajaloolise Kiidjärve mõisa juurde, mille ajalooline nimetus oli Kiddijerw. Veski töötas kuni 1979. aastani. Aastatel 1987-1988 ehitati veskile uus pais ja 1991. aastal alustas see uuesti tööd. Veski seiskus uuesti 1990-ndate aastate keskel. Veski kuulub eraomandisse ja on vaadeldav väljastpoolt.
Маршрутная точка

Kiidjärve puhkekoht

Маршрутная точка

Laari metsanduslik õpperada (3,6 km)

Õpetlik rada metsahuvilisele, kus on „puust ja punaselt“ selgeks tehtud tihumeetri ja ruumimeetri mõiste, saab kohata laane- ja palumetsatüüpe, mida kujutab endast männi geenireservmets ja mis puud on plusspuud ning mööduda metsanduslikust pärandkultuurist.
Маршрутная точка

Kiidjärve kuklasterada (1,5 km)

20 ha suurusel metsapinnal on umbes 200 kuklasepesa.
Маршрутная точка

Hatiku lõkkekoht

Lõkkekoha juurest saab alguse Roiupalu õpperada.
Маршрутная точка

Roiupalu õpperada (2,5 km)

Sellele rajale on mahtunud üllatavalt palju Lõuna-Eesti piirkonnale iseloomulikku: kääruline Hatiku oja, kõrged vaated Ahja jõele, ainuke Linajärve soolapp Ahja jõe ürgoru kallastel, „korgikuusk“ ja rekordmänd.

Комментарии

    Вы можете или этот маршрут